Татарстан ел саен укытучыларга грантлар өчен 170 млн сумнан артык акча бүлеп бирә

2019 елның 22 гыйнвары, сишәмбе

Татарстанда ел саен укытучыларга грант ярдәме белән 170 миллион сум акча бүлеп бирелә. Бу хакта «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгында узган матбугат конференциясендә ТР мәгариф һәм фән министрының беренче урынбасары Илсур Һадиуллин сөйләде.
«Бөтенроссия һөнәри конкурслардан тыш, республика безнең укытучыларга грантлар аша ярдәм итә. Республикада ел саен 170 миллион сумнан артык грант ярдәме бирелә», - диде Һадиуллин.
Иң мөһиме - Россия һәм халыкара олимпиадаларда җиңүчеләрне әзерләүче педагогик хезмәткәрләрне бүләкләү программасын һәм «Безнең яңа укытучы» программасын атап була, аның максаты - төрле тармаклардан килгән һәм һөнәри яктан яңадан әзерләнүче яңа укытучыларга ярдәм итү. Спикер сүзләренә караганда, мондый ярдәм аркасында яшь укытучыларның 80% тан артыгы республика мәктәпләрендә беркетелә, ә Татарстан олимпиада призерлары саны буенча Россиядә өченче урында тора.