МТУ ЮИМ Урбанистика югары мәктәбендә белем алу өчен Татарстан Республикасы Президенты грантын алуга конкурс игълан ителде

2019 елның 12 июле, җомга

Татарстан Республикасы Хөкүмәте МТУ ЮИМ һәм Шухов Лаб Урбанистика югары мәктәбе белән берлектә Татарстан Республикасы студентлары өчен «Шәһәр һәм технологияләр: киләчәк шәһәрләрен прототиплаштыру» халыкара магистр программасы буенча укырга икенче грант конкурсы игълан итә. Программаның академик җитәкчесе -Барселона экс-баш архитекторы Висенте Гуаярт, җитәкчесе Шухов Лаб.

Сайлап алу нәтиҗәләре буенча конкурсның 5 финалисты тәкъдим ителәчәк. Бер грант 950 мең сумга кадәр тәшкил итәчәк. Ул уку бәясен ике ел дәвамында һәм МТУ ЮИМ тулай торагында яшәячәк. Уку вакытында Татарстан студентлары киләчәктә Татарстан Республикасының актуаль шәһәр проблемаларын хәл итү өчен гамәли рекомендацияләр нигезенә салыначак проектларны тикшерү һәм эшләү белән шөгыльләнәчәк.

Укырга тәкъдим ителгән кандидатларны профессиональ жюри сайлап алачак. Аңа Татарстан Республикасы Президенты ярдәмчесе Наталия Фишман-Бекмамбетова һәм Барселонаның экс-баш архитекторы Висенте Гуаярт,  җитәкче һәм «Шәһәр һәм технологияләр: киләчәк шәһәрләрен прототиплаштыру» магистр программасының академик җитәкчесе Шухов Лаб керәчәк.

Конкурска гаризалар 10 июльдән 10 августка кадәр кабул ителә.

Катнашу өчен түбәндәге сайтта заявка тутырырга кирәк: urban.hse.ru/grant/.