"Мәгариф системасында сәләтле балалар: проблемалар, перспективалар, үсеш" темасына VI Республика фәнни-гамәли конференциясе

2019 елның 11 октябре, җомга

11 октябрьдә Республика олимпиада үзәге "мәгариф системасында Сәләтле балалар: проблемалар, перспективалар, үсеш" дип аталган VI Республика фәнни-гамәли конференциясен үткәрде.

Бу конференция елдан-ел сәләтле укучыларны ачыклау һәм аларны күзәтү буенча ТР мәгариф бергәлегенең мәгълүмат алмашуын җайга салу мәйданчыгы булып тора.

Бөтенроссия олимпиадаларының йомгаклау этабы җиңүчеләрен һәм призерларын әзерләү буенча әйдәп баручы галимнәр, лидер мәктәпләр директорлары, сәләтле балалар белән эш алып баручы мәгариф идарәләре (бүлекләре) белгечләре, методик фән комиссиясе җитәкчеләре, милли мәгариф идарәләре (бүлекләре) белгечләре, милли мәгариф идарәләре белгечләре, база милли мәктәпләре директорлары, сәләтле балалар өчен махсус мәктәп-интернатлар директорлары, укытучылар, тәрбиячеләр сәләтле балалар белән эшләү тәҗрибәсе белән уртаклаштылар.

Чарада бөтен республикадан 440 педагог катнашты.