август, 2017 ел
сишәмбе

9 августта, Татарстан мәгариф хезмәткәрләренең август конференциясе кысаларында чаралар дәвам итә.

Конференциянең инклюзив мәгарифкә багышланган секциясе 8 августта эшләде. Инклюзив мәгариф – ягъни сәламәтлекләре чикләнгән балаларның да гомуми мәктәпләрдә белем алу мөмкинлеге тудыру. Киңәшмәдә катнашучы кунакларны Мөслим лицее каршы алды.

“Татарстан Республикасында мәгариф системасының этномәдәни һәм тәрбияви потенциалы” . Әлеге темага багышланган мәгариф хезмәткәрләренең республика август киңәшмәсе үз эшен башлады. Бүген “Мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә Федераль дәүләт мәгариф стандарты (ФГОС) кертү шартларында этномәдәни компонетны гамәлгә ашыру” исеме хакында республика мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләре хезмәткәрләре киңәшә. Утырышны ТР Мәгариф һәм фән министры Энгель Фәттахов ачты.Ул мәгариф хезмәткәрләрен август киңәшмәсе белән котлады.

Профильле сменада республика буенча 175 яшь КВНчы ял итте.