ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

27 ноябрьдән 01 декабрьгә кадәр "Олимпка юл" химия буенча республика олимпиадасына әзерлек буенча профиль смена уза.

27 ноябрьдән - 8 декабрьгә кадәр "Яшь профессионаллар" (World Skills Russia) региональ чемпионаты уза.

25 ноябрьдә "ТИСБИ" идарәсе Университеты, булачак абитуриентларына ишекләрен ачты.

Тантанада Минзәлә районы җитәкчесе Айдар Сәлахов, ДБУ " Казан Кремле" ГИАХ Музей-тыюлыгы директоры, "Хатын-кыз" иҗтимагый оешмасы" рәисе Зилә Вәлиева, интернат-мәктәп попечительләр советы рәисе Гүзәлия Әхмәдиева, МРПО рәисе Флора Иванова, ТР Минзәлә районы ЗАГС бүлеге җитәкчесе Анна Куприянова.

Уку дәресләреннән тыш, җыенда төрле дәрестән тыш чаралар да үткәрелде: иҗади калейдоскоб, әдәби брейн-ринг, әдәби квест, рус һәм татар шигърияте кичәсе. Һәр төркем әдәби тематик стена газетасын эшләде.

Сменада катнашырга мәктәп, муниципаль, региональ, республика һәм бөтенроссия чит ил телләре буенча олимпиадаларында җиңүче укучылар чакырылды.