гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

7-11 февральдә “Байтик” белем бирү – сәламәтләндерү комплексы базасында медиаиндустрия һәм өйрәнә башлаучылар өчен программирование телләрен белем бирү программасы узачак.

2018 елның апреленда “Безнең Татарстан” VIII Республика яшьләр форумы узачак.

27-28 Лениногорскта “Юность” спорт комплексы базасында өстәмә белем бирү оешмалары укучылары арасында 2-нче Спартакиадасы Чыңгы узышы ярышларының республика этабы.

27 гыйнвар көнне Казанда химия буенча Бөтенроссия олимпиадасының региональ һәм региональ олимпиадасының йомгаклау этабы җиңүчеләрен һәм призерларын бүләкләделәр.

25-27 гыйнварда туган телләр (рус булмаган) укыткан мәктәпләр өчен рус теле буенча республика олимпиадасының йомгаклау этабы узды.

Казан радиомеханика көллияте ел саен уздырыла торган “Минем һөнәрем-минем киләчәгем” Республика балалар техник иҗаты бәйгесен башлап җибәрде.