«Экология - киләчәккә караш» республика фәнни-гамәли конференциясе

2024 елның 19 апреле, җомга

2024 елның 12 апрелендә Тәтеш татар урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында «Экология - киләчәккә караш» республика фәнни-гамәли конференциясе уза, биредә  2023 елда  «Үсеш ноктасы» табигый-фәнни һәм технологик юнәлешендәге белем бирү үзәге оештырылган иде. Шуны да билгеләп үтәргә кирәк, «Үсеш ноктасы» проекты - «Мәгариф» илкүләм проектының төп федераль проектларының берсе - «Хәзерге заман мәктәбе», ул матди-техник базаның эчтәлеген һәм модернизациясен яңартуга юнәлтелгән. Әлеге проект кысаларында цифрлы һәм гуманитар профильле мәгариф үзәкләренең федераль челтәре төзелә.

Үзләренең фәнни-тикшеренү эшләрен, шул исәптән яңа җиһазлар кулланып башкарылган эшләрен Казан,  Яр Чаллы, Тәтеш, Буа, Кама Тамагы, Чүпрәле, Югары Ослан, Алексеевск, Мөслим, Чистай, Лениногорск, Баулы, Спас, Чирмешән, Саба, Ютазы, Нурлат, Әлмәт, Азнакай, Лаеш, Әлки, Яңа Чишмә, Балтач районнарыннан 25 педагог тәкъдим итте.

Җиңүчеләр һәм призерлар Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы дипломнары белән бүләкләнде.