Казан хакимияте быел 15 балалар бакчасында капиталь ремонт үткәрәчәк

2021 елның 12 апреле, дүшәмбе

Быел Татарстан башкаласында 15 балалар бакчасы капиталь ремонтланачак. Бу хакта Казан мэриясе матбугат хезмәте хәбәр итә.
«Агымдагы елда Казанда балалар белем бирү учреждениеләрен капиталь ремонтлау өчен 610 млн сум бүлеп бирелгән. Быел барлыгы 15 балалар бакчасы ремонтланачак, мәсәлән, 1 сентябрьдә үк капиталь ремонт Зур Кызыл урамы буенча 1913 елда төзелгән 15 — нче номерлы балалар бакчасында тәмамланачак», - дип билгеләп үтелә хәбәрдә.
Балалар мәгариф учреждениеләренә капиталь ремонт региональ Президент программасы ярдәмендә соңгы 10 елда 96 балалар бакчасында һәм 142 мәктәптә капиталь ремонт үткәрелде. Казанда мәктәпләрнең 35 бинасы — 1960 елга кадәр, 104 — 2000 елга кадәр, 27 мәктәп 21 гасыр башыннан төзелгән. Капиталь ремонт программасына 30 яшьтән өлкәнрәк мәктәпләр керә.
“Быел 45 мәктәптә азык — төлек блогларына һәм ашханәләргә капиталь ремонт ясалачак, 282,3 млн.сумга модернизацияләү биналарны капиталь ремонтлау һәм җиһазларны алмаштырып кына калмыйча, утырту урыннары санын да арттырырга мөмкинлек бирәчәк”, —  диелә хәбәрдә.