«Полилингвизм шартларында тел компетентлыгының актуаль мәсьәләләре» төбәкара лингвистик фәнни-гамәли конференциясе

2022 елның 7 феврале, дүшәмбе

Укучыларны тикшеренү эшенә җәлеп итү, рухи кыйммәтләргә, милли мәдәният традицияләренә җәлеп итү, сәләтле, талантлы балаларны ачыклау максатында ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы февральдә Яр Чаллы шәһәренең 76 нчы гимназиясе базасында «Тел компетентлыгы шартларында тел компетентлыгының актуаль мәсьәләләре» төбәкара лингвистик фәнни-гамәли конференциясе үткәрә.

Конференция ике этапта уздырыла:

I этап - (читтән торып) сайлап алу - 7 февральдән 11 февральгә кадәр.

II этап - (очный) йомгаклау этабы - 18 февраль.

Конференциядә Татарстан Республикасы һәм Россия Федерациясе субъектлары территориясендә урнашкан гомуми белем бирү оешмаларының 5-11 сыйныф укучылары катнаша ала. Катнашу форматы: очно яки дистанцион (катнашучы үзе сайлый).

Фәнни-тикшеренү эшен һәм катнашучыларның чыгышын компетентлы жюри бәяләячәк. Аның составына Яр Чаллы дәүләт педагогика университеты, Алабуга институты (филиал) рус һәм татар филологиясе кафедрасы фәнни хезмәткәрләре керә.

Конференциядә җиңүчеләр, призерлар һәм лауреатлар ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы дипломнары белән бүләкләнәчәк, 2 турда катнашучыларның барысына да сертификат тапшырылачак.