Укытучы һәм остаз елы чараларында 17 миллионнан артык кеше катнашкан

2023 елның 20 декабре, чәршәмбе

Россия Мәгариф министрлыгы башлыгы Сергей Кравцов Россия Федерациясе субъектларының мәгариф өлкәсендә дәүләт идарәсен гамәлгә ашыручы башкарма органнары җитәкчеләре, педагогик югары уку йортлары ректорлары, остаз-мәгърифәтчеләрнең бөтенроссия җәмгыяте әгъзалары белән киңәшмә үткәрде . Видео-конференция элемтә режимында алар Россия Федерациясе Президенты Владимир Путин тарафыннан  игълан ителгән , Укытучы  һәм остаз елы нәтиҗәләре турында фикер алыштылар.

Сергей Кравцов хезмәттәшләренә башкарган эшләре өчен рәхмәт белдерде, Укытучы һәм остаз елын тәмамлану белән котлады. Аның максаты - педагогик хезмәткәрләргә һәм остазларга фидакарь хезмәтләре өчен аерым рәхмәт белдерү.

Россия Федерациясе мәгариф министры билгеләп үткәнчә, 2023 елда иң мөһим векторларның берсе «Россия Федерациясендә мәгариф турында» Федераль закон өстендә педагогик хезмәткәрләрнең хокукый статусын камилләштерү мәсьәләләре буенча эш булды..

Очрашу барышында шулай ук Россия Мәгариф министрлыгы каршындагы Бөтенроссия эксперт педагогия советы вәкиле Юлия Капалкина, Росдетцентр башлыгы Александр Кудряшов, Чечен Республикасының мәгариф һәм фән министры Хож-Бауди Дааев, Севастополь губернаторы Михаил Развожаев, Түбән Новгород өлкәсенең Мәгариф һәм фән министрлыгы башлыгы Михаил Пучков һәм "Орленок" ВДЦ директоры Александр Джеус чыгыш ясадылар.

Ахырда Сергей Кравцов хезмәттәшләренә киләчәк буынны тәрбияләүгә һәм илебез мәгарифен ныгытуга өлеш кертүләре өчен рәхмәт белдерде, шулай ук Россия Мәгариф һәм фән министрлыгының Укытучы  һәм остаз елында башланган проектларны гамәлгә ашыруны дәвам итәчәген  билгеләп үтте.