Казанда «Яшь эколог» республика сменасы старт алды

2024 елның 19 июне, чәршәмбе

2024 елның 15 июнендә «Дуслык» сәламәтләндерү-мәгариф комплексы базасында «Яшь эколог» республика профильле сменасы старт алды. Смена Татарстан Республикасының 6 районыннан 81 баланы кабул итә.

Экологик юнәлешне үзгәртү программасына өстәмә белем бирү учреждениеләреннән мастер-класслар, команда белеменә уеннар һәм берләшү, спорт, күңел ачу, иҗади чаралар керә.

Сменаның беренче көнендә балалар “Исәнме, лагерь!” дигән  лагерь территориясе буенча квест-уенда актив катнаштылар, ә кичен “Без экодом төзиячәкбез!” сменасының сюжет-рол уйнау концепциясе белән таныштылар.

Катнашучылар алдында сәламләү сүзе белән Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министры киңәшчесе, Республика мәктәптән тыш эш үзәге директоры Алексей Зиновьев һәм “Дуслык” сәламәтләндерү-белем бирү комплексы җитәкчесе урынбасары Оксана Саушина чыгыш ясады.

Яшь экологларны  яңа белемнәр, ачышлар һәм кызыклы вакыйгалар көтә.