Биш чыгарылыш сыйныф укучысы БДИны яңадан биреп балларын 100 гә кадәр артырганнар

2024 елның 15 июле, дүшәмбе

4 июльдә тапшырган информатика, җәмгыять белеме, рус теле, физика, химия һәм 5 июльдә тапшырган биология, тарих, әдәбият, математикадан профиль һәм база буенча БДИ нәтиҗәләре билгеле.

Уртача гомуми белем бирү программалары буенча дәүләт йомгаклау аттестациясен үткәрүнең өстәмә көннәр нәтиҗәләрен рәсми игълан итү датасы - 2024 елның 15 июле.

Информатика буенча БДИны өч чыгарылыш сыйныф укучысы 100 баллга кадәр арттырган: Хәмәтдинов Самир, Яр Чаллы шәһәренең 76 нчы гимназиясеннән, Хаҗиев Давид, Казан шәһәренең Яңа Савин районының 177 нче лицееннан, Гафаров Тимур, Түбән Кама шәһәренең 24 нче лицей-интернатыннан. Казан шәһәренең Идел буе районындагы 6 нчы гимназиясеннән Алтынов Роман, әдәбият буенча Әхмәтшина Рената Казанның Яңа Савин районының 9 нчы номерлы мәктәбеннән 100 балл җыйган.

Куелган баллар белән килешмәү турында апелляциягә гаризалар кабул итү 2024 елның 16, 17 июлендә мәгариф эшчәнлеген гамәлгә ашыручы оешмаларда гамәлгә ашырылачак, аларда катнашучылар дәүләт йомгаклау аттестациясенә билгеләнгән тәртиптә кертелгән.

Күрсәтелгән уку предметлары буенча куелган баллар белән килешмәү турындагы апелляцияләрне карау 19 июлендә Казан шәһәре, Боевая ур., 13 адресы буенча һәр апелляциягә бирүче өчен катгый билгеләнгән вакытта узачак.

Имтихан нәтиҗәсен алганнан соң, алдагы нәтиҗә гамәлдән чыгарылачак.