Сергей Кравцов XI Бөтенроссия ата-аналар җыелышы уздырачак

2024 елның 23 августы, җомга

28 августта көндезге сәгать 12:00 дә «Россия бүген» матбугат үзәгендә XI Гомумроссия ата-аналар җыелышы була. Яңа уку елы алдыннан үткәрелгән традицион очрашу вакытында Россия мәгариф министры Сергей Кравцов актуаль һәм кызыксындырган сорауларга җавап бирәчәк. Онлайн-форматта диалогка төрле төбәк вәкилләре кушылачак. Моннан тыш, Мәгариф министрына сорауларны инде хәзер үк чара сайтында махсус сервис аша юлларга мөмкин. Аларга җаваплар Гомумроссия ата-аналар җыелышы кысаларында яңгыраячак.

Россия Мәгариф министрлыгы башлыгы белем бирү процессындагы үзгәрешләр турында 1 сентябрьдән сөйләячәк. Чарада «Ватанны саклау һәм иминлек нигезләре» һәм «Хезмәт (технология)» яңа фәннәр дәресләре, 10-11 сыйныфлар өчен Россия тарихы буенча яңа дәреслекләр булдыру һәм башка мәктәп предметлары буенча бердәм дәреслекләр әзерләү мәсьәләләре буенча фикер алышачаклар.

Мәктәпләрне һәм балалар бакчаларын капиталь ремонтлау һәм төзү программаларын гамәлгә ашыру, белем бирү оешмаларын кадрлар белән тәэмин итү, мәктәпләрдә кайнар туклануны оештыру һәм сыйфатын ата-аналар күзәтүе, уку йортларында балаларның һәм педагогларның иминлеге турында фикер алышачаклар.

Моннан тыш, Гомумроссия ата-аналар җыелышында укучыларның интернеттагы куркынычсызлыгы, сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен мәктәп инфраструктурасын үстерүнең әһәмияте һәм башка темалар турында да сөйләшәчәкләр.

Чарада педагогика өлкәсендә әйдәп баручы экспертлар, иҗтимагый оешмалар һәм Россия Мәгариф министрлыгы вәкилләре, шулай ук төбәкләр дә катнашачак, алар арасында Донецк Халык Республикасы, Оренбург өлкәсе, Камчатка крае һәм башкалар.

Турыдан-туры трансляция "Россия бүген" Халыкара медиатөркеме сайтында, шулай ук Россия Мәгариф министрлыгының "ВКонтакте" социаль челтәрендәге рәсми берләшмәсендә булачак.

Мәгариф министры сораулары Гомумроссия ата-аналар җыелышы сайтында сервис аша 27 августта 12:00 (Мәскәү вакыты буенча) кабул ителә.