Татарстанның барлык мәктәпләрендә дә балалар үзидарәсенең яңа лидерларын сайлаячаклар

2024 елның 5 сентябре, пәнҗешәмбе

Татарстанда беренче советлар рәисләрен сайлау башланды. Башта алар беренчел бүлекләр - мәктәпләр, техникумнар, көллиятләр дәрәҗәсендә узачак. Фикердәшләр командасы белән бергә рәисләр даими рәвештә вакыйгаларны уйлап табачаклар һәм тормышка ашырачаклар, акцияләр һәм башка бик күп нәрсәләр эшләячәкләр, дип хәбәр иттеләр "Татар-информ"га "Беренчеләр хәрәкәте" төбәк бүлеге матбугат хезмәтендә.

Быел агитация кампаниясе яңа форматта узачак. Рәис постына кандидат булу өчен, 11 сентябрьгә кадәр "Башка эш" платформасында теркәлергә һәм кандидатны хуплаучы 10 фикердәш кешедән команда җыярга һәм аларны теркәргә кирәк.

2022 елның җәендә хәрәкәтне оештыру турындагы Указны Россия Президенты Владимир Путин имзалады. "Беренчеләр хәрәкәте" бөтенроссия оешмасының Татарстан бүлеген республиканың элеккеге яшьләр министрлыгы башлыгы Тимур Сөләйманов җитәкләде. «Беренчеләр хәрәкәте» белән хезмәттәшлектә эшләячәк Республика координация советын төзү турындагы Указны 2023 елның 14 февралендә Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов имзалады.