Татарстанда БДИ( ЕГЭ) һәм БДИ(ОГЭ) тапшыручы яшүсмерләргә ярдәм итү акциясен башлап җибәрделәр

2024 елның 2 апреле, сишәмбе

Республиканың төрле районнарында БДИ һәм ОГЭ тапшыручы укучыларга ярдәм итү өчен фразалар белән «Движения Первых» стендлары, афишалары һәм плакатлары пәйда булды. Алар имтиханнарга әзерләнгәндә стресс, борчылулар һәм чыгарылыш укучылары арасында актуаль булган башка мәсьәләләрне күтәрәләр.

Стендларга һәм плакатларга имтиханнар алдыннан дулкынлануны һәм борчылуны җиңәргә ярдәм итә алырлык фразалар ясалды.

Плакатлар Татарстанның мәктәпләрендә, җәмәгать урыннарында һәм сәүдә үзәкләрендә барлыкка килде. Яр Чаллыда ярдәм стендлары 3, 10, 1, 21, 6, 25, 50, 41, 30, 56, 42, 33, 37, 35, 19 мәктәпләрдә рәсмиләштерелгән инде. «Движения Первых» актив катнашучылары яңа чирекнең беренче көннәрендә башка белем бирү учреждениеләрендә дә плакатлар урнаштырачак.