«Демография» һәм «Мәгариф» милли проектларын тормышка ашыруда катнашу (2019 елның 18 июленә булган мәгълүматлар буенча)

2019 елның 30 июле, сишәмбе

2019 елда Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы «Демография» һәм «Мәгариф» милли проектларын гамәлгә ашыруда катнаша.

Хатын-кызларны эш белән тәэмин итүгә ярдәм итү буенча федераль проект кысаларында 2019 ел ахырына 7 яшькә кадәрге балалар өчен 6220 урын булдырылачак, шуларның 3200е-өч яшькә кадәрге балалар өчен. Урыннар 29 балалар бакчасы төзү хисабына булдырылачак. Бу балалар бакчаларына, бигрәк тә ясле яшендәге балалар өчен, электрон чират мәсьәләсен хәл итәргә мөмкинлек бирәчәк. Бу максатларга 2 ел эчендә 5,5 млрд. сумнан артык акча тотылган, шуның 1 млрд.сумы - федераль бюджет акчалары.