Мәктәп "апгрейд"ы яки Әлмәтнең 16-нчы мәктәбен яңадан башлап җибәрү

2021 елның 8 сентябре, чәршәмбе

4 сентябрьдә "Мәктәп UPGRADE" белем бирү инициативасы кысаларында Әлмәтнең 16 нчы урта мәктәбендә функциональ уңайлылык зонасы ачылды.

Әлеге инициатива 2021 елның маенда Татарстан Республикасының Әлмәт шәһәрендә Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты һәм «Татнефть» ГАҖ ярдәме белән гамәлгә ашырыла башлады. Проектның идеясе укучыларның үз-үзләрен тормышка ашыруына, талантларны ачуга һәм укучыларның яңа белемнәрне үзләштерүгә кызыксынуын арттыруга ярдәм итә торган функциональ, заманча һәм уңайлы белем бирү мохите булдыруга юнәлтелгән.

Проект кысаларында 16-нчы номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбендә өлкән һәм урта буын укучылары өчен мәктәпнең икенче катын рекреацияләүдә уңайлы һәм функциональ зона булдырылды. Укучылар теләге буенча кинотеатр зонасы каралган. Биредә балалар белем бирү, танып-белү, сәнгать фильмнарын карый алачак. Вак дивар балаларга үзләренең теләкләрен һәм иҗади фикерләрен белдерергә мөмкинлек бирәчәк. Проектны эшләү барышында мәктәп укучыларының теләкләре исәпкә алынды һәм интровертлар өчен уңайлы тыныч зоналар, уку биремнәрен үтәү, компьютерда эшләү өчен эш зоналары оештырылды.