Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы 2022 елга максатлар һәм бурычларны халык алдында формалаштыра башлау турында игълан итә

2021 елның 15 сентябре, чәршәмбе

14 сентябрьдә ТР Иҗтимагый палатасында максатларны һәм бурычларны халык алдында формалаштыру проектын гамәлгә ашыруда катнашучы министрлыкларның экспертлары белән кереш очрашу булды. Экспертлар төркемнәре Составы Татарстан Иҗтимагый палатасы тарафыннан расланды.

Мәгариф өлкәсе экспертлары эшчәнлекнең төрле юнәлешләрен, шул исәптән мәктәпкәчә, гомуми һәм югары уку йортлары белемен дә тәкъдим итәләр. Агымдагы елның 6 октябренә кадәр аларга министрлыкның 2022 елга өстенлекле бурычлары буенча тәкъдимнәр әзерләргә кирәк.

Ел ахырына кадәр экспертлар республика халкы белән бергә киләсе елга министрлыкның иң мөһим эш юнәлешләрен һәм индикаторларын билгеләячәк. Кергән тәкъдимнәр Иҗтимагый совет тарафыннан каралачак һәм ачык онлайн-тавышка чыгарылачак. Татарстанлылар тәкъдим ителгән максатлар һәм бурычлар өчен тавыш биреп кенә калмыйча, үз вариантларын да тәкъдим итә алачак.