Татарстанда профессиональ оешмалар студентлары өчен «Әдәби табышмак» конкурсы узачак

2021 елның 18 ноябре, пәнҗешәмбе

3 декабрьдә Муса Җәлил исемендәге Минзәлә педагогия көллияте базасында Татарстан студентлары һәм һөнәри белем бирү оешмалары укытучылары арасында “Әдәби табышмак” республика конкурсы узачак. Конкурс «2014-2022 елларга Татарстан Республикасы дәүләт телләрен һәм Татарстан Республикасында башка телләрне саклау, өйрәнү һәм үстерү» дәүләт программасын гамәлгә ашыру кысаларында үткәрелә һәм Туган телләр һәм халык бердәмлеге елына багышлана.

Конкурсның тематикасы татар әдәбияты шагыйрьләренең һәм язучыларының тормышына һәм иҗатына багышланган.

Конкурста Татарстанның һөнәри белем бирү оешмалары командалары катнаша. Һәр командада 1 татар теле һәм әдәбияты укытучысы һәм 2 студент булачак. Конкурсның теле - татар теле. Республика бәйгесе 2 этапта үткәрелә: читтән торып һәм көндез.

Заочный этап «Татарстан киләчәге - безнең кулларда» видеороликлар конкурсыннан тора, анда катнашучылар команданы тәкъдир итә.