Бүген Казанда Республика һәм Бөтенроссия фән олимпиадаларында җиңүчеләрне, шулай ук аларны әзерләгән остазларны хөрмәтләделәр

2022 елның 1 июле, җомга

Бүген, 1 июльдә, Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм университетында Бөтенроссия фән олимпиадаларында җиңүчеләрне, призерларны һәм җиңүчеләрне, республика педагогларын, аларны әзерләгән педагогларны хөрмәтләү тантанасы булды.

Бүләкләү тантанасына мәктәп укучыларының бөтенроссия олимпиадаларының йомгаклау этабында 650дән артык җиңүче һәм призер чакырылган иде.

Бүләкләү тантанасында республика һәм бөтенроссия олимпиадаларының йомгаклау этабында җиңүчеләрне һәм призерларны әзерләгән 300 дән артык педагог катнашты.

Белем бирү процессында ирешкән казанышлар буенча, «Татарстан Республикасының Ел укучысы-2022» мактаулы исеме 2020-2021, 2021-2022 елларда химия буенча Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасының йомгаклау этабында җиңүче, Д.И. Менделеев исемендәге химия буенча 56 нчы Халыкара Олимпиаданың алтын медале иясе, Казан шәһәре Вахитов районының 131 нче лицееның 10 сыйныф укучысы Никита Перовка бирелде.

Быел Татарстанның 237 укучысы Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасында җиңүчеләр һәм призерлар булдылар.

Шулай ук, 2021-2022 уку елында Казан 4 олимпиада-тарих, тормыш иминлеге нигезләре, Дөнья мәдәнияте, технология һәм рус теле буенча халыкара олимпиада үткәрү урынына әйләнде.

Җиңүчеләр һәм призерлар исемлеге