Казанда Татарстан Республикасында «Россия ел укытучысы» конкурсының йомгаклау этабы уза

2023 елның 21 марты, сишәмбе

21 март - “Россия ел укытучысы” Бөтенроссия конкурсының Татарстан Республикасында төбәк этабының икенче көне, ул Казанның ике учреждениесе базасында уза: укытучылар өчен “Ел укытучысы” номинациясендә - “Белемгә һәм татулыкка юл” полилингваль комплексы базасында, “Педагогик дебют” номинациясендә - 83нче лицей базасында.

«Тәрбия  вакыйгасы» конкурс сынавын бүген иң яхшы 15 укытучыны сайлап алу конкурсының төбәк этабында «Укытучы-профессионал» туры тәмамлый,  «Педагогик дебют» номинациясендә иң яхшы 10 педагог .

Әлеге конкурс сынауларының максаты - конкурсантның дәрестән тыш эшне оештыру һәм уздыру өлкәсендә һөнәри компетенцияләрен күрсәтү.

Укытучы,  тәрбияләүнең тиешле эш программасына таянып, дәрестән тыш эшнең юнәлешен һәм темасын мөстәкыйль билгели. Бүген тәрбия кыйммәте һәм нәтиҗәлелеге, методик һәм психологик-педагогик белем, тәрбия бурычларын хәл итүгә иҗади якын килү һәм конкурста катнашучы укытучыларның коммуникатив мәдәнияте бәяләнде.

Конкурсантларның эшен  мәгариф өлкәсендә әйдәп баручы экспер - укытучылардан торган жюри бәяләде.  Иртәгә «Мастер-класс» конкурсында «Учитель-мастер»ның икенче туры башлана.