«Үсеш ноктасы»ннан файдалану нигезендә белем бирү сыйфатын арттыру

2023 елның 27 октябре, җомга

2023 елның 25 октябрендә Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы, Бөгелмә муниципаль районы мәгариф идарәсе белән берлектә, “Үсеш ноктасы” мәгариф үзәкләренең “Мәгариф сыйфатына идарә итү” республика семинары уздырды. Ул Бөгелмә районының 2 нче Карабаш урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында үтте. Семинар мәктәп директорлары өчен оештырылды, алар базасында 2023 елда «Үсеш ноктасы» мәгариф үзәкләре төзелде һәм хәзерге авыл мәктәбендә белем сыйфатын яхшырту мәсьәләләренә багышланды.

Социмәдәни мохит субъектларының челтәр хезмәттәшлеге һәм социаль партнерлыгы тәҗрибәсе турында Карабаш шәһәр тибындагы поселогы башлыгы Илдар Җәләев сөйләде.

Бөгелмә районы мәгариф идарәсе начальнигы Валентина Кульбеда үзенең чыгышында катнашучыларга  мәгариф сыйфатын күтәрүгә юнәлтелгән эштә оештыру-педагогик шартларны камилләштерүнең мөһимлегенә юнәлтте.