Татарстан чыгарылыш сыйныф укучылары рус теленнән БДИны яңадан тапшыралар

2024 елның 4 сентябре, чәршәмбе

Өстәмә (сентябрь) чорда рус теле һәм база дәрәҗәсендәге математика буенча бердәм дәүләт имтиханы агымдагы елда чыгарылыш сыйныф укучылары өчен үткәрелә, алар бу фәннәр буенча минималь бусаганы үтә алмаучылар һәм урта гомуми белем турында аттестат алмаучылар.

4 сентябрьдә 5801 нче ППЭда (Казан шәһәренең Яңа Савин районының 38 нче мәктәбе) 11 укучы рус теле буенча БДИ тапшырачак.

9 сентябрьдә 5801 нче ППЭ да (Казан шәһәре Яңа Савин районының 38 нче мәктәбе) һәм 1602нче ППЭда (Әлмәт шәһәренең 12 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе) 33 укучы имтихан тапшырачаклар.

Моннан тыш, сәламәтлеге мөмкинлекләре чикләнгән чыгарылыш сыйныф укучысы 4 һәм 9 сентябрьдә рус теле һәм математикадан дәүләт имтиханын өендә тапшырачак (Казан ш.).