Татарстанда навигатор-педагоглар өчен республика форумы узды

2024 елның 8 сентябре, якшәмбе

«Адымнар - белемгә һәм татулыкка юл» полилингваль комплексы базасында Казанда һөнәри юнәлешнең бердәм моделен гамәлгә ашыру кысаларында навигатор- педагоглар өчен республика форумы узды.

Профориентациянең бердәм моделе гуманитар проектлар фонды тарафыннан эшләнә һәм тикшерелә. Ул 2013 елда оештырылган. Фондның төп максатларының берсе - мәдәни агарту проектларын финанслау һәм гамәлгә ашыру һәм Россиядә гуманитар кыйммәтләрне алга сөрү.

2021 елдан башлап мәктәп укучыларының башлангыч һөнәри ориентациясе проекты операторы булып "Киләчәккә билет" гуманитар проектлар фонды тора.

Форумда гомуми белем бирү оешмалары педагог-навигаторлары; муниципаль мәгариф бүлекләре методистлары, төбәк операторы булган алдан һөнәри әзерлек үзәге вәкилләре, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы хезмәткәрләре катнашты.