“Дуслык” лагеренда татар әдәбияты, төрек теле, физика һәм экология буенча мәктәп укучылары җыела

2021 елның 3 декабре, җомга

29 ноябрьдән 5 декабрьгә кадәр “Дуслык” сәламәтләндерү-белем бирү комплексы базасында “Олимп” республика профильле сменасы кысаларында татар мәктәпләрендә һәм рус телендә белем бирүче татар мәктәпләрендә укучылар өчен, төрек теле, физика һәм экология мәктәпләрендә укыту-тренировка җыеннары үткәрелә.

Уку-тренировка җыеннарына Татарстан муниципаль берәмлекләреннән: Әгерҗе, Азнакай, Актаныш, Әлмәт, Арча, Алабуга, Әтнә, Бөгелмә, Югары Ослан, Зеленодольск, Зәй, Лениногорск, Мамадыш, Мөслим, Балык Бистәсе, Теләче, Чистай районнары, шулай ук Казан һәм Чаллы районнары олимпиадаларының йомгаклау этабында җиңүчеләр һәм призерлар килде.

Катнашучылар өчен республика олимпиадасының муниципаль һәм йомгаклау этапларына һәм бөтенроссия олимпиадасының төбәк этабына тирәнтен әзерләнүгә юнәлдерелгән зур уку программасы әзерләнгән.