Казанның 65 нче мәктәбе сәламәтлекләре чикле укучылар өчен махсус шартлар тудыру буенча илдә иң яхшысы

2022 елның 29 октябре, шимбә

Казанның 65 нче мәктәбе «ОВЗ белән белем алучылар өчен иң яхшы махсус шартлар системасы» номинациясендә «Россиянең иң яхшы инклюзив мәктәбе» конкурсында җиңүче булды.

Татарстан башкаласын конкурста Вахитов районының 63 нче балалар бакчасы һәм Мәскәү районының 65 нче номерлы мәктәбе тәкъдим итте. Учреждениеләр «Иң яхшы инклюзив балалар бакчасы» һәм «Иң яхшы инклюзив мәктәп» номинацияләрендә лауреатлар булдылар.

Конкурс финалында илнең 41 төбәгеннән 60 учреждение көч сынашты. Бүләкләү Мәскәүдә, Россиянең Иҗтимагый палатасында узды, дип хәбәр итә Казанның Мәгариф идарәсе.

«Россиянең иң яхшы инклюзив мәктәбе» Бөтенроссия конкурсы 2013 елдан бирле уздырыла. Бу вакыт эчендә анда 1356 мәгариф оешмасы һәм 28 балалар ялы оешмасы һәм аларны савыктыру оешмасы катнашты. Конкурс Россия Мәгариф министрлыгы һәм Мәскәү дәүләт психология-педагогика университеты тарафыннан оештырыла.