Мәскәүдә үткән сыйныф җитәкчеләренең Бөтенроссия форумына илнең барлык төбәкләреннән 3000 педагог килде

2023 елның 10 октябре, сишәмбе

Мәскәүдә сыйныф җитәкчеләренең өченче Бөтенроссия форумы тәмамланды. Чарада илнең 89 төбәгеннән һәм Байконур шәһәреннән  килгән 3000  сыйныф җитәкчесе һәм СПО учреждениеләре төркемнәренең  кураторы катнашты.  Педагог һәм остаз елында форум Зур укытучылар атналыгы кысаларында узды. Форумны Россия Федерациясе Мәгариф министрлыгы оештырды.

Биш көн дәвамында педагоглар  үзләренең эш тәҗрибәләре белән уртаклаштылар, урта һөнәри белем бирү системасында остазлыкның нәтиҗәле практикасын укучыларның традицион кыйммәтләре һәм профориентациясе нигезендә тәрбияләү мәсьәләләре, шулай ук сәламәтлекләре чикләнгән балалар белән эшләү үзенчәлекләре турында фикер алыштылар.

Форумны ябу тантанасында Россия Мәгариф һәм фән министрлыгының Стратегия департаменты директоры Мария Руденок катнашучыларга яшьләрне тәрбияләү буенча мөһим эшләре өчен рәхмәт белдерде.