Татарстанда 20 апрельдә "Тоталь диктант"язу өчен 1 меңнән артык мәйданчык ачылачак

2024 елның 12 апреле, җомга

Татарстанда 20 апрельдә «Тоталь диктант» Халыкара агарту акциясен уздыру өчен 1 меңнән артык мәйданчык оештырыла, быел  акция  үзенең  20 еллыгын билгеләп үтә.

Билгеләп үтелгәнчә, Казанда китапханәләр, югары уку йортлары, мәдәни үзәкләр, музейлар һәм башка урыннарда  200дән артык мәйданчык ачылачак, шуларның 50дән артыгы - барлык теләүчеләр өчен.

Акциядә катнашуга теркәлү https://totaldict.ru/kazan/ сайтында старт алды. Диктантны турыдан-туры язу өчен "Мәйданчык" вкладкасына шәхси кабинетта күчәргә һәм уңайлы мәйданчык сайларга, "Мәйданчык" вкладкасын 10 апрельдән сайтта сайларга кирәк.

Традиция буенча Казанның төп мәйданчыклары Пушкин исемендәге МҮ һәм ТР Милли китапханәсе. Диктаторлар итеп  актерлар, җырчылар, блогерлар, җәмәгать эшлеклеләре, журналистлар һәм радио алып баручылары чакырылган. Быел "Тоталь диктант" өчен текстны язучы, журналист һәм мөхәррир Анна Матвеева язган.