Спортны программалаштыру буенча Россия Кубогы җиңүчеләре игълан ителде

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

2024 елның 21 апрелендә Мәскәүдә спорт программалаштыру буенча Россия Кубогы финалы узды.

Россия Кубогы финалында илнең 9 төбәгеннән 30 спортчы очрашты. Катнашучылар алгоритмик программалаштыру буенча индивидуаль ярышларда катнаштылар, биш сәгать эчендә алар 12 биремне үтәргә тиеш иде.

Татарстан Республикасыннан программалаштыру буенча кубок финалында Казан шәһәренең Мәскәү районындагы 2 нче лицей-интернатның 10 нчы сыйныф укучысы Абдуллин Гимран һәм КФУның Лобачевский ис.  лицееның 11 нче сыйныф укучысы Кәримов Ренат катнашты.

Ярыш йомгаклары буенча Г. Абдуллин өченче җиңүче булды. Җиңүчеләр Россия җыелма командасы составына керәчәк һәм бик тиздән илебезне Бөтендөнья дуслык уеннарында тәкъдим итәчәкләр.