Россия Федерациясе һәм Джибути Республикасы мәгариф өлкәсендә хезмәттәшлек итәргә килештеләр

2024 елның 11 июне, сишәмбе

Россия Федерациясе мәгариф министры Сергей Кравцов һәм Джибути Республикасы милли белем һәм һөнәри белем министры Мостафа Мөхәммәд Махамуд гомуми, урта һөнәри, шулай ук өстәмә белем бирү өлкәсендә хезмәттәшлек турында меморандум имзаладылар. Имзалау тантанасы Казанда "Киләчәкне формалаштырып" мәгариф министрларының икенче Халыкара форумында узды.

Джибути һәм Россия мәгариф оешмалары арасында турыдан-туры элемтәләр үстереләчәк, эшлекле очрашулар, семинарлар, конференцияләр уздырачак. Меморандум укучы һәм педагогик алмашуларны оештыру мәсьәләләре буенча хезмәттәшлекне күздә тота.

Моннан тыш, меморандумның нигезләмәләре талантлы балаларны укытуда үзара бәйләнешкә, шулай ук дәүләт белем бирү стандартларын һәм мәгариф программаларын камилләштерүгә багышланган. Илләр Джибути Республикасы территориясендә рус телен өйрәнүгә, мәктәп укучылары арасында конкурслар һәм олимпиадалар уздыруга ярдәм итәчәк.