ТР эш бирүчеләре студентларга максатчан укуда 1585 вакансия тәкъдим итә

2024 елның 27 июне, пәнҗешәмбе

Бу хакта Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы башлыгы Илсур Һадиуллин Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында узган брифингта хәбәр итте.

Кагыйдә буларак, абитуриентлар үзләре эш бирүчене эзләгәннәр - белгечләргә ихтыяҗны белү өчен оешмаларга мөрәҗәгать иткәннәр. Быелдан башлап эш бирүчеләр вакансияләре "Россиядә эш" порталында җыелачак.

Аның сүзләренчә, федераль яки төбәк бюджеты хисабына максатчан укуга дәүләт катнашындагы предприятиеләр һәм оешмалар белән килешү төзегән абитуриентлар керергә мөмкин.

Министр хәзер максатчан уку турында килешү абитуриентны вузга керткәннән соң төзеләчәк, дип өстәде, әмма уку елы башланганчы. Быелдан шартнамәдә торачак шартларның берсе ярдәм чаралары белән бәйле. Ягъни заказчы студентка 2 056 сумнан да түбәнрәк булмаган стипендия түләргә тиеш.