Татарстан делегациясе Үзбәкстанда

2024 елның 3 июле, чәршәмбе

Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министры Илсур Һадиуллин һәм Татарстан Республикасы хезмәт һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова җитәкчелегендәге Татарстан делегациясе 3 июльдән 6 июльгә кадәр Үзбәкстанда булачак.  Визитның төп темасы - Татарстанга үзәк Азия иленең урта махсус уку йортларын тәмамлаучыларны җәлеп итү, белгечләрне профориентацияләү һәм әзерләү.

Делегация составына Татарстан Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Төзелеш министрлыгы һәм Транспорт министрлыгы, «Татмедиа» Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы, шулай ук республиканың кайбер предприятиеләре вәкилләре керде.

Татарстан делегациясе Ташкент, Нәвои, Сәмәрканд һәм Бохарага барачак. Өч үзбәк министрлыклары - югары белем, фән һәм инновацияләр, мәктәпкәчә һәм мәктәп мәгарифе, мәшгульлек һәм ярлылыкны киметү, шулай ук Тышкы хезмәт миграциясе мәсьәләләре агентлыгы җитәкчелеге белән очрашулар планлаштырылган.

Сәмәркандта Татарстаннан делегатлар Сәмәрканд өлкәсе хәкиме  һәм транспорт, төзелеш һәм машина төзелеше өлкәсендә җирле урта һөнәри белем бирү учреждениеләре директорлары белән очрашырга җыеналар, уку йортларында булачаклар. Шундый ук очрашулар Нәвои һәм Бохарада узачак.