Мамадыш районының балалар бакчасы «мәктәптә Футбол» Бөтенроссия фестивалендә җиңү яулады

2024 елның 8 июле, дүшәмбе

Россия футбол берлеге Россия Мәгариф министрлыгы белән берлектә «мәктәптә футбол»Бөтенроссия фестиваленең бишенче сезонын үткәрде. 2023/24 уку елында 5807 балалар бакчасы һәм мәктәп, барлыгы 1,625 млн кеше катнашты. Фестиваль кысаларында катнашучылар өчен конкурслар, турнирлар, сыйныф сәгатьләре, викториналар һәм эстафеталар үткәрелде.

Фестивальнең иң массакүләм вакыйгасы өченче сезон рәттән иҗади конкурс булды. Анда 1947 оешма катнаша. Балалар рәсем ясаганнар, теккәннәр, бәйләгәннәр, футбол темасына кул эшләре ясаганнар.

Фестиваль форматы катнашучылар өчен максималь уңайлы булган барлык конкурсларны һәм ярышларны үз мәктәбе яки балалар бакчасы базасында оештырырга мөмкин. Һәр чарадан соң педагоглар фото-видео хисапларын Бөтенроссия фестивале порталына катнашучының шәхси кабинетына йөклиләр. Анда ук үткәргән активлыклары өчен баллар исәпләнә. Өстәмә рәвештә «мәктәптә футбол» проектының социаль челтәрләрендә телеграммада һәм ВКонтактеда фестиваль активлыгы кысаларында аерым конкурслар уздырыла. Һәр җиңүче РФС тарафыннан истәлекле бүләк белән бүләкләнә.

Фестиваль нәтиҗәләре буенча төбәкләрдә балалар бакчалары, 300дән артык укучы булган мәктәпләр арасында өч номинациядә җиңүчеләр билгеләнде. Фестивальнең барлык төбәк җиңүчеләре исемлеген сылтама буенча карарга мөмкин.

Төбәк җиңүчеләре арасыннан Россиянең иң яхшы өч мәгариф оешмасы сайлап алынган. Алар арасында «Радуга " балалар бакчасы (Татарстан Республикасы) бар.

Төбәкләрдәге иң яхшы мәктәпләр һәм фестивальнең Бөтенроссия җиңүчеләре РФСТАН электрон дипломнар һәм футбол инвентаре комплектлары алачак. Шулай ук илнең иң яхшы өч оешмасына кунакка РФС амбассадорлары барачак, алар шәхсән балаларны котлаячак һәм алар өчен футбол фестивале үткәрәчәк.