Казан радиомеханика көллиятендә «Мәгариф» илкүләм проекты кысаларында яңа остаханәләр ачылды

2020 елның 31 октябре, шимбә

Казан радиомеханика көллиятендә өстенлекле компетенцияләр төркеме буенча биш яңа остаханә ачылды: универсаль станокларда эшләү; ЧПУ белән станокларда токарь эшләре; КИП метрологиясе; CAD инженер дизайны; электроника.

Остаханәләр  «Мәгариф» илкүләм проектының сәнәгать һәм инженерлык технологияләре өлкәсендә «Мәгарифне үстерү» Россия Федерациясе дәүләт программасын гамәлгә ашыру өчен федераль бюджеттан субсидияләр рәвешендә грант алу кысаларында финанслана.

Остаханәләр инфраструктурасы һәм матди-техник җиһазлау WorldSkills инфраструктура кәгазьләре нигезендә, шулай ук остаханә интерьерларын өстенлекле компетенцияләр төркемнәре буенча брендлау концепциясе нигезендә гамәлгә ашырылды.