апрель, 2014 ел
пәнҗешәмбе
Бер ай эчендә республикакүләм «IT-чемпион» бәйгесенә 50 меңнән артык укучы кушылган.
15-16 апрельдә “Росток” үзәгендә “Белем бирү өлкәсендә балага психологик-педагогик ярдәм күрсәтү” дигән темага Ачык ишекләр көне узды.
Информатика фәне буенча Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасы 6-12 апрельдә Екатеринбург шәһәрендә үтте. Олимпиадада Россиянең 50 субъектыннан килгән 245 укучы катнашты.
Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министрлыгы тарафыннан Бөтендөнья татар конгрессы Башкарма комитеты белән берлектә 2014 нче елның 20 - 26 нче апрель көннәрендә Казан шәһәренең үзәк урамнарында “Мин ТАТАРЧА сөйләшәм!” акциясе үткәреләчәк.
Билгеле булганча 2014 ел Татарстан Республикасында Математика елы дип игълан ителде. Әлеге проект кысаларында 2014 елның 16 апрелендә Яңа Кенәр лицее базасында “Математика укытуда эшчәнлекле алымнар – яңа укыту сыйфатына ирешү чаралары” дип аталган математика укытучылары педагогик идеяләре республика фестивале үтте.