2021 елда Алабуга районында 6 млн сумга дүрт "Үсеш ноктасы" ачылды

2021 елның 27 ноябре, шимбә

2021 елда "Мәгариф" милли проектының "Заманча мәктәп" федераль проекты ярдәмендә Алабуга районының дүрт мәктәбендә "Үсеш ноктасы" табигый-фәнни һәм технологик юнәлешендәге белем бирү үзәкләре булдырылды.

Проект Бехтеревский, Костенеевский, Иске Юраш урта мәктәпләрендә, шулай ук 11 нче мәктәптә гамәлгә ашырылган. Әлеге мәгариф оешмаларында 2 млн 941 мең сумлык кабинетлар һәм биология, химия, физика лабораторияләре ремонтланды, шулай ук 3 млн 350 мең сумлык җиһазлар сатып алынды.

Мәктәп укучылары өчен цифрлы лаборатория, механика, мехатроника һәм робототехника буенча белем бирү җыелмасы, ноутбуклар, физика һәм химия буенча лаборатория һәм демонстрацион тәҗрибәләр өчен приборлар һәм башкалар сатып алынган.