Татарстанда педагогик хезмәткәрләрне аттестацияләү дәвам итә

2021 елның 29 декабре, чәршәмбе

28 декабрьдә Татарстан мәгариф һәм фән министры урынбасары Минзалия Закирова җитәкчелегендә беренче һәм югары квалификация категорияләрен билгеләү буенча педагог хезмәткәрләрнең аттестация эшләрен карау буенча аттестация комиссиясенең йомгаклау утырышы узды.

Республикада санитар-эпидемиологик хәлне һәм яңа коронавирус инфекциясе таралу үзенчәлекләрен исәпкә алып, аттестация комиссиясе утырышы читтән торып мәгълүмат-коммуникация технологияләрен кулланып үткәрелде.

Утырыш эшендә аттестация комиссиясе әгъзалары, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының муниципаль районнар буенча аттестация комиссиясе вәкилләре катнашты.

Утырыш нәтиҗәләре буенча, аттестация материалларын өйрәнгәннән соң, аттестация комиссиясе әгъзаларының һәм эксперт төркемнәре әгъзаларының тәкъдимнәрен тыңлап, бертавыштан карар кабул ителде - 2021 елның октябрендә килгән барлык педагогик хезмәткәрләргә беренче һәм югары квалификация категориясен билгеләү.