«Ел остасы» бөтенроссия конкурсының республика этабы

2022 елның 28 марты, дүшәмбе

Һөнәри белем бирүне үстерү институты Россия Федерациясе Мәгариф министрлыгы ярдәмендә ел саен үткәрелә торган «Ел остасы» Бөтенроссия конкурсына старт бирү турында игълан итә. Чара педагогик һөнәрләрнең абруен күтәрү һәм һөнәри белем бирү һәм кадрлар әзерләү өлкәсендә алдынгы идеяләрне популярлаштыру максатында уздырыла.

Ярышлар өч этапта уза. I-II этап - республика, III этап - йомгаклау бөтенроссия этабы.

ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы ТР Мәгарифне үстерү институты белән берлектә РФ Халык мәгарифе һәм фән хезмәткәрләре һөнәр берлегенең Татарстан республика оешмасы ярдәмендә 1 апрельдән 20 майга кадәр «Ел остасы» бөтенроссия конкурсының Республика этабы уздырыла.

Конкурсның республика этабының максаты: җитештерү буенча белем бирүнең сәләтле һәм инициативалы осталарын, уку дисциплиналары, дисциплинаара курслар, һөнәри цикл практикасын ачыклау һәм бүләкләү.