Рөстәм Миңнеханов «Яшь профессионаллар - 2022» X илкүләм чемпионатында җиңүчеләр һәм призёрлар белән очрашты

2022 елның 18 октябре, сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Яшь профессионаллар - 2022» X илкүләм  чемпионаты финалында  җиңүчеләр һәм призерлар белән очрашты. Очрашу Казан Кремленең Вәкиллек корпусында узды, анда шулай ук «Һөнәри осталыкны үстерү агентлыгы» АНО (Ворлдскиллс Россия) генераль директоры Роберт Уразов, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты җитәкчесе , Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Шамил Гафаров катнашты.

«Яшь профессионаллар»  чемпионаты һәм Евразия чемпионаты финалында җиңүчеләрне һәм призерларны Рөстәм Миңнеханов сәламләде һәм  Татарстанның   һөнәри осталык буенча Россия һәм халыкара дәрәҗәдәге ярышларда тагын да югары нәтиҗәләр күрсәтүен билгеләп үтте.

Чарада катнашучыларга ярышларның төп нәтиҗәләре турында ролик күрсәтелде. Чемпионат циклында Татарстан 111 медаль, һөнәри осталык өчен 55 медаль яулады.

Финал белән параллель рәвештә Евразия  чемпионаты    узды, анда республикадан барлык игълан ителгән конкурсантлар беренче урыннарны алдылар. "Сезнең һәр медалегез , Татарстанның уңышы. Әлбәттә, мондый нәтиҗәгә системалы эштән, тулысынча җәлеп итүдән, бөтен чемпионат циклы дәвамында күпсанлы күнегүләрдән башка ирешеп булмый. Чемпионнарны һәм призерларны югары нәтиҗәләр белән котлыйм. Экспертларга, тренерларга һәм педагогларга ярдәмнәре һәм эшләре өчен, шулай ук чемпионат хәрәкәтендә югары нәтиҗәләр бирә торган уку йортлары җитәкчеләренә аерым рәхмәт сүзләре җиткерәм», - диде Рөстәм Миңнеханов.

10 ел дәвамында хәрәкәт Татарстан һөнәри белем бирү системасында кадрлар әзерләүдә нәтиҗәле технологияләр кертүнең нәтиҗәле инструменты булып тора.

Очрашуда дәүләт бүләкләре - Татарстан Республикасы Президенты һәм , Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының  Рәхмәт хатлары  тапшырылды.