Самарада яңартылган ФГОС кертүнең актуаль мәсьәләләре буенча округ киңәшмәсе узды

2023 елның 18 марты, шимбә

16 һәм 17 мартта Самарада Россия Федерациясе субъектларының Идел буе федераль округы составына керүче педагогик бергәлеге белән яңартылган федераль дәүләт белем бирү стандартларын һәм федераль төп белем бирү программаларын кертүнең  актуаль мәсьәләләре буенча беренче округ киңәшмәсе узды.  Киңәшмәне Россия Мәгариф министрлыгының Мәгариф һәм фән министрлыгының мәгариф үсеше стратегиясе институты белән берлектә Дәүләт сәясәте һәм гомуми белем бирү өлкәсендә идарә департаменты оештырды.

Татарстаннан киңәшмәдә Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министры урынбасары Минзәлия Закирова, ТР Мәгариф һәм фән министрлыгының өстәмә һөнәри белем бирүне үстерү бүлеге башлыгы Роза Шәяхмәтова, Мәгариф өлкәсендә күзәтчелек һәм контроль департаменты җитәкчесе урынбасары Светлана Захарова, ТР Мәгарифне үстерү институтының заманча мәгариф технологияләре кафедрасы мөдире Дмитрий Улбутов катнашты.