Луганск халык республикасының илле чыгарылыш сыйныф укучысы Татарстанда БДИ тапшырачак

2023 елның 23 марты, пәнҗешәмбе

Татарстанда Луганск халык республикасыннан килгән 50 укучы Россия вузларына укырга керергә әзерләнәләр. Бу хакта ТР Министрлар Кабинетында узган брифингта ТР мәгариф һәм фән министры Илсур Һадиуллин хәбәр итте.

"Югары уку йортларының быел мондый чыгарылыш укучыларын БДИ нәтиҗәләре буенча гына түгел, ә фәннәр буенча эчке имтиханнар яки әңгәмәләр нигезендә дә кабул итәргә хокукы бар", - дип билгеләп үтте Мәгариф һәм фән министрлыгы башлыгы.

Чит илдәге чыгарылыш сыйныф укучылары белем бирү оешмаларына Россиядән читтә яки РФ Тышкы эшләр министрлыгының чит ил предприятиеләренә мөрәҗәгать итәргә һәм анда БДИ һәм ОГЭ тапшырырга мөмкин, дип өстәде Һадиуллин.

Ул быел БДИ һәм БДИ узачак илләр исемлеге Рособрнадзор сайтында бастырылган, дип ачыклык кертте.