Югары уку йортлары арасында «Чит ил студенты көне» республика фестивале узачак

2023 елның 30 ноябре, пәнҗешәмбе

5 декабрьдә “Чулпан” мәдәният үзәгендә югары уку йортлары    арасында “Чит ил студенты көне” республика фестиваленең Гала-концерты була. Башлана: 17:00.

Казан, Чаллы, Әлмәт һәм Алабуга югары уку йортларында  белем алучы 17 ил вәкилләреннән барлыгы 65 гариза килгән. Алар арасында - Һиндстан, Мисыр, Кытай, Кыргызстан, Казахстан, Колумбия, Индонезия, Үзбәкстан, Әзәрбәйҗан, Әрмәнстан, Төрекмәнстан, Таҗикстан, Танзания, Ангола, Вьетнам, Грузия, Конго, Эквадор, Бенин һәм Монголия.

Чакырылган кунаклар сыйфатында чарада шулай ук ТРның атказанган артисткасы Марина Карпова, «Созвездие-Йолдызлык» арт-резиденциясе труппасы җитәкчесе Камил Алискерова һәм 2022 елда «Чит ил студенты көне» Гран-при иясе - «SHARQ» халык хореографиясе коллективы катнашачак.

Аккредитацияләү һәм өстәмә мәгълүмат алу буенча мөрәҗәгать итәргә: МАНТ матбугат сәркатибе Илмира Гафиятуллина   8-937-617-80-82

gafiyatulla13@gmail.com