Республикада ата-аналар комитетларының "Дустанә сыйныф серләре" еллык республика конкурсының ярымфиналы узды

2024 елның 24 апреле, чәршәмбе

2024 елның 20 апрелендә Казанның 187 нче күппрофильле лицее базасында ата-аналар комитетларының "Дустанә сыйныф серләре" еллык республика конкурсының өченче йомгаклау ярымфиналы  узды.  Ярымфиналда ата-аналар һәм балалардан торган   дустанә һәм актив 13  команда катнашты: Апас, Югары Ослан, Биектау, Чүпрәле, Кайбыч, Кама Тамагы, Лаеш, Питрәч, Саба муниципаль районнары.  Шулай ук Казан шәһәренең Киров районы 32 нче мәктәбе, Идел буе районы мәгариф үзәге - 139 нчы гимназиясе, Совет районындагы 175 нче гимназиясе ата-аналар комитетлары.

Барлык командалар өч конкурс сынавын уңышлы үттеләр һәм жюрига үзләренең бердәмлек, иҗат, оригинальлек, артистлык осталыгын күрсәттеләр.

Конкурс йомгаклары буенча Биектау, Чүпрәле, Кама Тамагы, Саба муниципаль районнарының ата-аналар комитетлары һәм Казанның 139 нчы һәм 175 нче гимназияләренең ата-аналар комитетлары ярымфиналга чыкты.

Финалга Лаеш, Кайбыч, Югары Ослан, Питрәч, Апас, Балтач муниципаль районнары һәм 32 нче мәктәп ата-аналар комитетлары чыкты.

Конкурс финалы  15 майда Лаеш шәһәрендә Халыкара гаилә көнендә узачак. Конкурста җиңүчеләр бөтен сыйныф белән Кара диңгез яр буендагы балалар лагерьларында җәйге каникуллар үткәрү мөмкинлеге алачак.