Казан студентлары югары дәрәҗәдәге осталык өчен ике бүләк алды

2024 елның 27 июне, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасыннан Чемпионат хәрәкәтендә катнашучылар Россия Федерациясен Кытай Халык Республикасында халыкара ярышларда лаеклы тәкъдим иттеләр.

24еннән 26 июньгә кадәр Чунцин шәһәрендә «Один пояс и один путь» II Халыкара һөнәри осталык конкурсы узды, анда төрле дәүләтләрдән 18 юнәлеш буенча вәкилләр катнашты, Россиядән катнашучылар 16 компетенция буенча ярыштылар.

Россия Федерациясе делегациясе составына 36 кеше керде: Мәскәү, Санкт-Петербургтан, Татарстан Республикасыннан, Кырымнан, Ростов һәм Сахалин өлкәләреннән конкурсантла һәм эксперт-остазлар.

Татарстан Республикасыннан килгән Чемпионат хәрәкәтендә катнашучылар Россия Федерациясен лаеклы тәкъдим иттеләр Кытайдагы халыкара ярышларда ике бүләкне югары осталык өчен Казан техникумы студентлары алды:

Егор Журавлев, Казан мәгълүмати технологияләр һәм элемтә техникумыннан "Структурированные кабельные системы" компетенциясендә һәм Анастасия Иванова, Казан сәүдә-икътисад техникумыннан "Флористика" компетенциясендә.