Алабуганың полилингваль комплексын төзүгә ике миллиард сумга якын акча тоту планлаштырыла

2019 елның 31 июле, чәршәмбе

Алабуга полилингваль комплексын тормышка ашыруга 1,9 млрд. сум акча тотарга планлаштыралар. Объектны финанслау республика чараларыннан алып барыла. Бу хакта «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгы корреспондентына Алабуга муниципаль районы башлыгының матбугат хезмәтендә хәбәр иттеләр.

"Проектны финанслау республика бюджетыннан алып барыла. Алабугада полилингваль комплекс төзүгә 1,9 млрд. сум сарыф итү планлаштырыла”, - диделәр матбугат хезмәтендә.

Комплекска 1224 урынга исәпләнгән яңа гомуми белем бирү мәктәбе, 4 нче микрорайонда башлангыч мәктәп (гамәлдәге башлангыч мәктәп үзгәрәчәк), 35 нче һәм 39 нчы балалар бакчалары һәм төзелеп килүче 40 нчы балалар бакчасы керәчәк.