ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы башлыгы урынбасары Рәмис Мөҗипов: «Барлык хәбәрләрнең 50%ын без социаль челтәр аша алабыз»

2022 елның 14 декабре, чәршәмбе

Бүгенге күзәтүләр буенча,  безгә барлык мөрәҗәгатьләрнең 50%ы социаль челтәрләр аша килә диде Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министры урынбасары Рәмис Мөҗипов «Дәүләт пабликлары. Мәгариф" үзәге базасында узган семинарда.  Министрлыкның «ВКонтакте» һәм «Одноклассники» социаль челтәрләрендә үз төркеме бар, анда без халыкка үзебезнең эш турында җентекләп хәбәр итәбез: ул ачык, анда сораулар бирергә һәм шәрехләр калдырырга мөмкин. Аларның берсе дә җавапсыз калмый, - дип ышандырды ул.

Министр урынбасары мәгълүматы буенча, "Госпаблика" системасына Татарстанның 1414 мәктәбенең 90% тоташтырылган. Калганнары, 1 декабрьдә үз көченә кергән закон таләп иткәнчә, якын арада тоташтырылачак.