Хокук, геология, рус, немец һәм француз телләре буенча «Импульс» профильле сменасы

2024 елның 16 октябре, чәршәмбе

2024 елның 14 октябреннән 20 октябренә кадәр «Дуслык» сәламәтләндерү-белем бирү комплексында Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының Республика олимпиада үзәге оештырган «Импульс» профильле сменасы уза. Комплекс базасында Татарстанның төрле почмакларыннан 166 талантлы укучы килде, алар 2023-2024 уку елгы олимпиадаларда төбәк һәм йомгаклау этапларында җиңүчеләр һәм призерлар .

Смена кысаларында балалар хокукә, геология, рус, немец һәм француз телләре буенча шөгыльләнәчәк. Моннан тыш, аларны бай мәдәни-ял итү программасы көтә, ул аларга дустанә мөнәсәбәтләрне ныгытырга гына түгел, үзләренең иҗади сәләтләрен ачарга да ярдәм итәчәк.